Nasi Wykladowcy

Dr Agnieszka Węglińska, promotor specjalności dziennikarstwo mody i stylu oraz dziennikarstwo zdrowia, stylu i urody, medioznawca, autorka prac naukowych zakresu systemów medialnych, nowych mediów, ostatnio zainteresowana szczególnie telewizją lifestylową.
Dr Bartłomiej Łódzki, medioznawca. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Były słuchacz Publizistik und Kommunikationwissenschaften przy Freie Universiteat w Berlinie. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Autor badań empirycznych w obszarze komunikowania politycznego w Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, International Political Science Association i International Communication Association.
Adiunkt w Zakładzie Komunikacji Społecznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Sekretarz Naukowy Rady Wydziału. Od 2011r. Kierownik Pracowni Badań Medioznawczych i Społecznych.
Red. Marta Kowalska to opiniotwórcza dziennikarka mody. Związana była z koncernem prasowym Polskapresse, współpracowała z agencją prognozowania trendów Promostyl, relacjonowała pierwszą edycję Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Od 2009 roku pracuje w Agorze, gdzie pełni funkcję redaktor naczelnej modowych serwisów Lula.pl i Groszki.pl należących do grupy Gazeta.pl. Jest jurorką konkursów: Cracow Fashion Awards czy Triumph Inspiration. Od kilku lat produkuje i stylizuje modowe sesje zdjęciowe.
Red. Agnieszka Sztyler, dziennikarka miesięcznika Twój Styl. Przez kilkanaście lat związana z Gazetą Wyborczą, m.in. działem reportażu Duży Format, autorka reportaży o tematyce psychologicznej, społecznej, zdrowotnej, m.in. dotyczących bulimii i anoreksji wśród nastolatek, także operacji plastycznych wśród polskich studentek. Autorka licznych wywiadów z czołowymi postaciami kultury, sportu, polityki, m.in. Krystyną Jandą, za rozmowę z prof. Jadwigą Staniszkis nominowana do Nagrody im. Barbary Łopieńskiej. Była redaktor naczelna miesięcznika liferstalowego City Magazine Wrocław i szefowa działu Kultura i Lifestyle warszawskiego dziennika Metro. Jurorka konkursu Komisji Unii Europejskiej dla dziennikarzy "Razem przeciw dyskryminacji". Uzależniona od gry w tenisa, kina iberoamerykańskiego i kawy.
Mgr Agata Bagrowska, managing director firmy PR AVANDO, która zajmuje się kreowaniem wizerunku marek modowych i kosmetycznych, absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Z branżą PR związana od ponad 8 lat. Prowadziła biura prasowe największych festiwali ogólnopolskich – Era Nowe Horyzonty oraz Przegląd Piosenki Aktorskiej. Członkini i jedna z założycielek Europejskiego Centrum Edukacji Medialnej, stowarzyszenia, którego zadaniem jest informowanie o mediach i ich działaniu. Pasjonatka snowboardu i miłośniczka sezonu zimowego.
Mgr inż. Sylwia Siekierka, absolwentka podyplomowego studium Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim i Zarządzania i Marketingu na Politechnice Wrocławskiej. Pasjonatka historii sztuki, architektury oraz projektowania wnętrz. Lubi wszystko, co jest związane z latami 20-stymi i 30-stymi, wyszukiwanie skarbów na allegro i giełdzie staroci oraz cynamon. Zawodowo realizuje projekty z zakresu promocji, wsparcia sprzedaży oraz marketingu.
Mgr Jakub Zieliński, absolwent studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Wrocławskim i były student historii sztuki, współpracujący z portalami i redakcjami lifestylowymi. Pasjonat mody, historii sztuki i designu. Zafascynowany twórczością Klausa Nomiego i Leigh Bowery oraz tym, jaki wpływ wywarli oni na kulturę współczesną. Kiedyś zapalony tenisista, dzisiaj - bierny obserwator.