Konferencja


KONTO:
BZ WBK SA XIIIO/Wrocław
33 1090 2402 0000 0006 1001 1564
media-moda-stylKarta Zgłoszeniowa MMW
HyperLink
Pismo Przewodnie MMW
Szanowni Państwo!
 
Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest cenionym w kraju ośrodkiem badawczym. Jednym z istotnych obszarów zainteresowań instytutu są media lifestylowe. Współcześnie w różnych dziedzinach praktyki dziennikarskiej rozwijają się lifestylowego (aranżacja wnętrz, design, życie gwiazd). Dzisiejszy rynek warunkuje powstanie wielkiej liczby nowych nadawców profesjonalnych oraz inicjatyw społecznych dotyczących tej dziedziny, takich jak społecznościowe portale modowe i lifestylowe. Warto także nadmienić, że siła mediów lifestylowych wiąże się z dynamicznym rozwojem rynku mody, urody i szeroko rozumianego stylu życia. W związku z czynnikami, o których wspomniałam, widzę potrzebę dyskusji nad stanem polskiego lifestylu, tak w środowiskach naukowych, jak i biznesowych.

 Zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji konferencji „Media – moda –styl– między sztuką a biznesem” , która odbędzie się 23.05.2012 r. w siedzibie uczelni.

Zaplanowaliśmy obrady w sesji plenarnej zatytułowanej „Media a wizerunek marek luksusowych”, podczas której zaprosimy do dyskusji naukowców, dziennikarzy i przedstawicieli biznesu.

W dalszej części konferencji dyskusja ma toczyć się w pięciu sekcjach:
1. Media lifestylowe (systematyzacja pojęcia, kontekst badawczy, problemy definicyjne, komunikacja nowomedialna a rozwój mediów lifestylowych, media społecznościowe w lifestylu etc.);
2. Wizerunek marki luksusowej (przenikanie się mody i sztuki, moda a medialne inicjatywy artystyczne etc.);
3. Tendencje w fotografii mody i urody (tendencje w fotografii, reklamie, nowe technologie)
4. Prognozowanie trendów w na rynku mody
5. Nowe technologie, nowe możliwości w lifestylu

Zapraszamy Państwa do kolejnej, wspólnej dyskusji nad perspektywami polskiego lifestylu, w której wezmą udział naukowcy i przedstawiciele wiodących marek tak z Polski, jak i z zagranicy. Jest to pierwsza tego typu cykliczna inicjatywa w naszym kraju, pragniemy zaprosić do dyskusji badaczy, ale też dziennikarzy lifestylowych i środowiska biznesowe. Konferencja zakończy się bankietem, któremu będzie towarzyszył pokaz mody.

Z wyrazami szacunku.
dr Agnieszka Węglińska
mgr Anna Zięty
mgr Joanna Bukowska
mgr Maria Rajca (sekretarz konferencji)

Opłata wpisowa za udział w konferencji wynosi 300 zł ( opłata obejmuje udział w obradach i wydawnictwo pokonferencyjne) Opłata wpisowa za udział w konferencji bez referatu wynosi 100 zł.