Dziennikarstwo mody i stylu (studia trzyletnie, licencjackie)
Branża mody wykształciła osobny rodzaj dziennikarstwa, który wymaga profesjonalnej wiedzy. Obok dziennikarstwa mody rozwijają się pokrewne z nim nurty dziennikarstwa lifestlowego (aranżacja wnętrz, design, życie gwiazd) Współczesny rynek warunkuje powstanie wielkiej liczby nowych nadawców profesjonalnych ( strony www ) oraz inicjatyw społecznych dotyczących tej dziedziny, takich jak społecznościowe portale modowe i lifestylowe.

Adresatami specjalności utworzonej w DSW są absolwenci szkół średnich zainteresowani rynkiem mody i różnymi dziedzinami sztuki użytkowej, zaangażowani w ten rynek praktycy, którym będzie zależało na pogłębieniu wiedzy specjalistycznej i podniesieniu kwalifikacji (modelki, styliści itp.). Prowadzimy studia pierwszego stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym przez sześć semestrów. Absolwent specjalności zostanie wyposażony w umiejętności m.in.: przygotowywania i redagowania tekstów prasowych i online, przygotowania profesjonalnych sesji, aranżowania zdjęciowych sesji modowych, stylizacji i wizażu, odróżniania nurtów w modzie i wzornictwie. W trakcie studiów proponujemy następujące przedmioty: historia ubioru, nurty współczesnego, wzornictwa, rynek mediów lifestylowych na świecie, rynek mediów lifestylowych w Polsce, podstawy projektowania ubioru. Zajęcia są prowadzone przez uznanych specjalistów związanych z branżą mody, praktyki i staże będą odbywać się w uznanych firmach branżowych.

Celem specjalności dziennikarstwo mody i stylu jest przygotowanie zawodowe specjalisty w zakresie:
• dziennikarstwa mody (prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego)
• dziennikarstwa lifestylowego (prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego) obejmującego dziedziny: życie gwiazd, aranżacja wnętrz, design.
• organizacji eventów w świecie mody i show biznesu, managera mody, specjalisty w zakresie stylizacji i wizażu.

Harmonogram zajęć: studia stacjonarne   studia niestacjonarne